Dio Rep Teams - Secondary

Congratulations to the following students who have been selected to compete in Diocesan representative teams.  Students who have progressed to a higher representational level are indicated as follows:

sky = NSWCCC Level
NSWCCC2 = NSW All Schools Level
gold =  National Level

Secondary - SWIMMING

CONVENORS

Michelle Rodwell
Holy Spirit College, Bellambi
Brittany Sharkey
St Joseph's, Albion Park

NUMBER IN TEAM

51

REPRESENTATIVE STUDENTS 
Madeleine Bakker   sky Corpus Christi Catholic, Oak Flats
Corey Bamford Holy Spirit College, Bellambi
Jack Beeby   sky Magdalene Catholic High School Narellan
Corey Birch Edmund Rice College, West Wollongong
Madeline Birkbeck St Benedict's College, Oran Park
Jacinta Cliff Holy Spirit College, Bellambi
Lachlan Cole Edmund Rice College, West Wollongong
Kirra Dale St John the Evangelist High School, Nowra
Xavier Davis St Joseph's Catholic, Albion Park
Analise Denham St Patrick's College, Campbelltown
Jade Douglas Holy Spirit College, Bellambi
Molly Dowse John Therry Catholic, Rosemeadow
Breanna Durrant Mater Dei, Camden
Ruby Egan-Brown Holy Spirit College, Bellambi
Anthony Finnianos Magdalene Catholic High School Narellan
Lachlan Flood Edmund Rice College, West Wollongong
Timothy Gordon Holy Spirit College, Bellambi
Isabella Green   sky St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Annaya Greer Holy Spirit College, Bellambi
Eloise Happe St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Bailey Hazlewood   sky St John the Evangelist High School, Nowra
Samuel Herraman   sky Edmund Rice College, West Wollongong
Harrison Iliffe Holy Spirit College, Bellambi
Bailey Krstevski   sky Corpus Christi Catholic, Oak Flats
Matthew Leembruggen   sky St Joseph's Catholic, Albion Park
Courtney Lendvay   sky Holy Spirit College, Bellambi
Sarah Locke   sky St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Jasmine Locke St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Kali Madge St John the Evangelist High School, Nowra
Omar Matar   sky Edmund Rice College, West Wollongong
Simon McCarthy St Benedict's College, Oran Park
Sommer McClelland Mater Dei, Camden
Aya Milton   sky St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Luke Morgan-Monk Edmund Rice College, West Wollongong
Noah Murphy Holy Spirit College, Bellambi
Matthew Needham Holy Spirit College, Bellambi
Grace Ohara St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Lucas Ottaway Edmund Rice College, West Wollongong
Alana Pollard St Patrick's College, Campbelltown
Isabella Ravino   sky St Benedict's College, Oran Park
Clint Ridding   sky Corpus Christi Catholic, Oak Flats
Freya Robinson-Mills St John the Evangelist High School, Nowra
Saxon Schettino Edmund Rice College, West Wollongong
Jacob Simpson   sky Magdalene Catholic High School Narellan
Luke Small Magdalene Catholic High School Narellan
Georgia Smyth   sky Holy Spirit College, Bellambi
Tiarne Steward St Mary Star of the Sea College, Wollongong
Jessica Titmuss Holy Spirit College, Bellambi
Marvett Varela-Ostrowski John Therry Catholic, Rosemeadow
Isabella Wood   sky Holy Spirit College, Bellambi

Secondary - TOUCH BOY'S 15's

CONVENOR

Ashleigh Stanely
John Therry, Rosemeadow

NUMBER IN TEAM

12

REPRESENTATIVE STUDENTS

Jarvis

Austin

Edmund Rice College, West Wollongong

Cain

Barnes

Edmund Rice College, West Wollongong

Logan

Borg

Corpus Christi Catholic High School, Oak Flats

Kynan

Clough

Holy Spirit College, Bellambi

Liam

Constable

Edmund Rice College, West Wollongong

Brodey

Fien

Edmund Rice College, West Wollongong

Brandon

Morkos

Holy Spirit College, Bellambi

Max

Riolo

Edmund Rice College, West Wollongong

Bryden

Rutledge

Holy Spirit College, Bellambi

Braydon

Wickey

John Therry Catholic High School, Rosemeadow

Jabriel

Kalache

Mount Carmel Catholic College, Varroville

Josh

Marovski

Edmund Rice College, West Wollongong

 

 

 

Secondary - TOUCH BOYS OPEN

CONVENOR

Shane Chapman
St Francis Catholic College, Edmondson Park

NUMBER IN TEAM

12

REPRESENTATIVE STUDENTS

Ethan

Clarke-Wood

John Therry Catholic High School, Rosemeadow

Jack

Collimore

Holy Spirit College, Bellambi

Max

Devlin

Edmund Rice College, West Wollongong

Cooper

Hansen

Edmund Rice College, West Wollongong

Tyrone

Harding

John Therry Catholic High School, Rosemeadow

Jackson

Haynes

Edmund Rice College, West Wollongong

Mitchell

Heffernan

St Joseph's Catholic High School, Albion Park

Noah

Jones

Holy Spirit College, Bellambi

Jono

Keyes

Edmund Rice College, West Wollongong

Angus

Rawlinson

Holy Spirit College, Bellambi

Thomas

Rodwell

Edmund Rice College, West Wollongong

Liam

Vane-Tempest

Corpus Christi Catholic High School, Oak Flats

Secondary - RUGBY LEAGUE 15's

TEAM MANAGER

Daniel Iacono
Corpus Christi, Oak Flats

Assistant Coaches/Trainers

Kevin Harpley
Mount Carmel College, Varroville
Bill Barry
St John's, Nowra

NUMBER IN TEAM

18

REPRESENTATIVE STUDENTS

Isaih

Anamani

Mount Carmel, Varroville

Tristyn

Ball

Mount Carmel, Varroville

Cain

Barnes

Edmund Rice College, West Wollongong

Callum

Cecil

Edmund Rice College, West Wollongong

Liam

Constable

Edmund Rice College, West Wollongong

Jabriel

Kalache

Mount Carmel, Varroville

Ben

Lavander

Edmund Rice College, West Wollongong

Filemu

Logai-Lusiano

John Therry, Rosemeadow

Declan

Manago

Holy Spirit College, Bellambi

Josh

Manovski

Edmund Rice College, West Wollongong

Joshua

McFadden

John Therry, Rosemeadow

Noah

Morheb

John Therry, Rosemeadow

Brandon

Morkos

Holy Spirit College, Bellambi

Joseph

Nelson

St John's Nowra

Pierce

Edward

Edmund Rice College, West Wollongong

Braiden

Timmer

John Therry, Rosemeadow

Brayden

Wickey

John Therry, Rosemeadow

Riley

Williams

Mount Carmel, Varroville

Secondary - RUGBY LEAGUE OPENS

TEAM MANAGER

Simon Huntley
Mount Carmel College, Varroville

ASSISTANT COACHES/TRAINERS

Kevin Harpley
Mount Carmel College, Varroville
Bill Barry
St John's, Nowra

NUMBER IN TEAM

19

REPRESENTATIVE STUDENTS

Jackson

Addo

Holy Spirit College, Bellambi

James

Andraos

Edmund Rice College, West Wollongong

Bailey

Antrobus

Edmund Rice College, West Wollongong

Toby

Boothroyd

Edmund Rice College, West Wollongong

Ethan

Clark-Wood

John Therry, Rosemeadow

Jack

Collimore

Holy Spirit College, Bellambi

Max

Devlin

Edmund Rice College, West Wollongong

Feiloaki

Feiloakitohi

Mount Carmel, Varroville

Aidan

Fisher

John Therry, Rosemeadow

Tyrone

Harding

John Therry, Rosemeadow

Mitch

Heffernan

St Joseph's, AlbionPark

Zach

Herring

Edmund Rice College, West Wollongong

Luke

McKay

John Therry, Rosemeadow

Ryan

O'Shea

Corpus Christi Oak Flats

Sean

Payne

Holy Spirit College, Bellambi

Raymond

Redman

John Therry, Rosemeadow

Tom

Rodwell

Edmund Rice College, West Wollongong

Hudson

Spicer

Edmund Rice College, West Wollongong

Duane

Willemsen

Holy Spirit College, Bellambi

Jabe

Zalache

Mount Carmel, Varroville